موارد کاربرد پلی کربنات

موارد کاربرد پلی کربنات

ورق های چند جداره پلی کربنات به وسیله یک پوشش کواکسترود از جذب کننده های UV در برابر اشعه فرابنفش محافظت می شوند.

از مزایای دیگر ورق های چند جداره پلی کربنات می توان به انعطاف پذیری بالا، استفاده و نصب آسان و استحکام ضربه ای مناسب اشاره کرد.

عمده مصارف ورق های چند جداره پلی کربنات- پوشش سقف ها، پل های عابر پیاده، سوله ها و خصوصا به عنوان پوشش سقف و پوشش بدنه ی گلخانه ها می باشد.

کاربرد های ورق پلی کربنات لکسان:

امروزه در ساخت سازه های جدید و مدرن به طور گسترده ازپوشش نورگیرهایی استفاده می شود که مقادیر زیادی از نور طبیعی را پذیرش کنند. این کار هم باعث زیبایی بیشتر سازه شده و هم در هزینه های ساخت و ساز صرفه جویی می شود. همچنین محافظ چراغ های سقفی نیز از جنسی ساخته و مورد استفاده قرار می گیرد که نور، به طور کاملا طبیعی و کیفیت بالا از آن عبور کند. موارد بالا جزئی از کاربرد های ورق های پلی کربنات لکسان است که علاوه بر نصب آسان، باعث بالاتر رفتن راندمان و بازدهی کار نیز می شود.

ورق های پلی کربنات لکسان کاربرد های زیادی در پوشش سقف ها، گلخانه ها، پارکینگ ها، سقف کاذب، خودرو سازی،محافظ و قاب موبایل، لوازم خانگی، وسایل الکترونیکی، عینک سازی و غیره دارند.سبک بودن و ضربه پذیری ورق پلی کربنات باعث شده تا در برابر زلزله، طوفان، تگرگ و دیگر حوادث طبیعی مقاوم باشد. به علت نوع و جنس این ورق ها باعث عدم تبادل حرارتی و صرفه جویی در مصرف انرژی در فصول مختلف می شوند، که باعث می شود حتی در قسمت های مختلف گلخانه ها هم کاربرد داشته باشند.

از پلی کربنات معمولاً در محافظت از چشم و همچنین سایر برنامه های دید و روشنایی و مقاومت در برابر گلوله استفاده می شود، لنزهای پلی کربنات همچنین از چشم در برابر نور UV محافظت می کنند.

موارد کاربرد پلی کربنات : دیوارهای صوتی ، گلخانه ها ، پوشش استخر ، پوشش پل عابر پیاده ، ساختمان سازی ، صنعت حمل و نقل ، کاربردهای شیشه در ساختمان و صنعت، عملکرد شیشه ایمنی ،پنجره سقفی، پارتیشن بندی، گنبدهای تزیینی، اتاقک سازی ، استادیوم های فضای باز یا بسته ، راهروهای مسقف، پوشش سقف پاسیو از جمله مزیتهای این پوشش این است که به جای شیشه هزینه کمتر ونیز وزن سبک‌تر آن می‌باشد.

همچنین مقاومت بالای پلی کربنات نسبت به شیشه باعث تقاضای روزافزون آن به عنوان پوشش در صنعت گلخانه گردیده است.

این پوشش اغلب جهت پوشش قسمت‌های جلو، عقب و نیم دایره‌های مربوطه و یا کناره‌ها و سقف گلخانه درصورت تقاضای مشتری درنظرگرفته می‌شود.

ورقهای پلی کربنات جایگزین مناسبی برای شیشه بوده و باعث صرفه جویی در انرژی می‌شوند. بطوریکه در تابستان از ورود گرما به داخل جلوگیری کرده و در زمستان مانع خروج و هدر رفتن گرمای داخل می‌شوند. در صنایع اتومبیل جهت تزئینات داخلی خودرو، ساخت داشبورد و متعلقات آن، ساخت سپر و پانلهای داخلی و شیشه‌های چراغ اتومبیلهای مدرن، در صنایع بهداشتی و پزشکی جهت ساخت عینک و محافظ استفاده میشودد.

آخرین مقالات

ورق پلی کربنات مناسب برای گلخانه

ورق پلی کربنات مناسب برای گلخانه

پلی کربنات نسبت به وزن سبکی که دارد(نصف شیشه هم ضخامت خود)و لایه آنتی یووی و نشکن بودن گزینه بسیار مناسبی برای پوشش...

ورق پلی کربنات رنگی

ورق پلی کربنات رنگی

ورق پلی کربنات رنگی(پلی کربنات رنگی هالو-پلی کربنات تخت) از جهت زیبایی و انعطاف و ضخامتهای مختلف و ساختار متنوع برای کاربردهای ساختمانی...

فروش پلی کربنات تخت(solid)

فروش پلی کربنات تخت(solid)

پلی کربنات تخت یا پلی کربنات توپر مجموعه ای از خواص ویژه ای مانند: شفافیت، مقاومت ضزبه ای عالی، عایق صوتی و حرارتی،...

ورق پلی کربنات نما

ورق پلی کربنات نما

از ورق های پلی کربنات نما می توان به طرق مختلف استفاده کرد. آنها در ضخامت ها و طول مختلف قابل تولید هستند....

ورق های پلی کربنات (دوجداره و تخت)

ورق های پلی کربنات (دوجداره و تخت)

معمولا در ساختمانها و برای پوشش های نورگیرها به علت مناسب تر بودن قیمت استفاده می شود.

نورگیر سقف با ورق های پلی کربنات

نورگیر سقف با ورق های پلی کربنات

سازه ای قوسی شکل و یا شیب دار که معمولا پوشش روی آن از ورق پلی کربنات تخت و یا چند جداره است...

پربازدیدترین مقالات

نصب ورق پلی کربنات

نصب ورق پلی کربنات

نصب ورق پلی کربنات: ورق پلی کربنات بر روی انواع سازه های فلزی،گالوانیزه و چوب به وسیله ادوات مخصوص هوابند و آببند میشود....

پلی کربنات چیست؟

پلی کربنات چیست؟

ورق هاي پلي كربنات: استفاده از ورق هاي پلي كربنات در نورگيرهاي ساختماني ، موجب كاهش قابل ملاحظه خطرات زلزله مي گردد ....

از ورق پلی کربنات چه می دانیم؟

از ورق پلی کربنات چه می دانیم؟

در صنعت پلاستیک، ورق «پلی کربنات» به عنوان یکی از پرتنوّع ترین و پرکاربردترین مواد در صنعت ساختمان، سوله ها وگلخانه ها برشمرده...

پلی کربنات دیوار صوتی

پلی کربنات دیوار صوتی

امروزه آلودگی صوتی یکی از معضلات زندگی شهری میباشد که ورق پلی کربنات تخت و حتی پلی کربنات چند جداره این معضل را...

پوشش سقف پلی کربنات

پوشش سقف پلی کربنات

سقف با پوشش پلی کربنات بسیار خوش استفاده، بادوام و اقتصادی است. نورهای مضر خورشید را فیلتر کرده و روشنایی طبیعی به محیط...

نورگیر سقف با ورق های پلی کربنات

نورگیر سقف با ورق های پلی کربنات

سازه ای قوسی شکل و یا شیب دار که معمولا پوشش روی آن از ورق پلی کربنات تخت و یا چند جداره است...