پلی کربنات از محصولات ممتاز  پتروشیمی است  که دارای خصوصیات فیزیکی و شیمیایی  ویژه ای می باشد.
تبدیل  گرانول به ورق ، برای اولین بار توسط شرکت General Electric  در امریکا شروع  و سپس در اروپا ادامه پیدا کرد.

شرکت سایه ساز ایمن در سال 1374 و با هدف معرفی و عرضه پوشش های شفاف و ایمن در بازار ایران فعالیت خود را آغاز نموده و اولین عرضه  کننده ورقهای پلی کربنات در برندهای معتبر اروپایی می  باشد.

شر کت سایه ساز ایمن علاوه بر  توزیع ورق های پلی کربنات تخت و چندجداره تمامی خدمات طراحی، محاسبه، ساخت سازه ، تامین پروفیل های آلومینیومی و نصب و آببندی ورق را نیز به  مشتریان خود ارائه می نماید.

 

ورق های تولید شده از گرانول پلی کربنات دارای ویژگی های منحصر بفرد می باشد. مهمترین این ویژگی های عبارتند از :

 

  1. نکشن بودن و مقاومت بالا در برابر ضربه
  2. عدم تغییر رنگ در برابر تابش آفتاب و نفوذ ناپذیری در برابر اشعه ماورای بنفش
  3. سبکی وزن
  4. شفافیتی همانند شیشه و قابلیت رنگ پذیری
  5. قابلیت قوس پذیری سرد
  6. اشتعال ناپذیری و مقاومت در برابر آتش
  7. مقاومت در برابر مواد شیمیایی، از جمله اسیدهاو هیدروکربنها

 

نصب ورقهای  پلی کربنات بر روی ساز اصلی،  نیازمند رعایت استانداردهای خود میباشد و ضرورت رعایت آن موجب گردید که تیم فنی کارآزموده برای انجام پروژه های به  کار گرفته شود.

شرکت  سایه ساز ایمن، علاوه بر ارائه تمامی خدمات مروبط به عرضه و نصب، مقاومت ورق ها در برابر حوادث طبیعی مانند تگرگ، زلزله و ... و همچنین عدم تغییر رنگ ورقدر برابر تابش آفتاب را نیز، از طرف کارخانجات سازنده تضممین  مینماید.

در ضمن چنانچه نصب و آب بندی ورق توسط این شرکت انجام گیرد،  تمامی امور مربوط به آن را تضمین کرده و خدمات  پس از نصب را نیز ارائه میدهد.

ورق های پلی کربنات در سه نوع  تخت،  چند جداره  و  ضد گلوله عرضه میگردد:

ورقهای تخت بیشتر برای نورگیر های بزرگ، اسانسور های شفاف،  ویترین مغازه ها و پنجره های قوس دار به  کار می رود و در رنگ های شفاف ، برنز و عرضه میگردد.

ابعاد ورق های تخت 205×300 و 205×125 سانتیمتر می باشد.

ورقهای دو یا چند جداره از تنوع  رنگ بیشتری  برخوردار بوده و در رنگ های شفاف،  برنز، آبی ،  شیری  و سبز و در ضخامتهای 4 الی 32 میلیمیتری تولید و عرضه میگردد.

ابعاد ورق های چند جداره 210×600 سانتیمتر می باشدکه بنا به سفارش طول قابل تغییر میباشد.

این نوع ورق بیشتر برای سرپوشیده کردن استخر ها و سالنهای بزرگ ورزشی و صنعتی،  نورگیر های تجاری و مسکونی،  پلهای عابر پیاده و ... استفاده میشود.

 

ورق های ضد گلوله دارای ضخامت بیش از 12 میلیمتر می باشد که میتواند  پوششهای شفاف امنیتی در پنجره های و ویترینهای بزرگ استفاده شود. ورقهای دارای ضخامت 12 و 15 میلیمتر از ورود گلیوله های با کالیبر پایین و ورزق های دارای ضخامت 32 میلیمتر از ورود گلوله های با کالیبر بالا جلوگیری میکند.

شرکت سایه  ساز ایمن  امیدوار است که با تلاش خود و باارائه  کامل خدمات مربوط به ورق های پلی کربنات  رضایت  خاطر مهندسان مشاور، پیمانکاران ساختمانی و مجریان پروژه ها را فراهم نماید.