ورق های توپر ( Solid )پلی کربنات خود از انواع بسیاری تشكیل شده اند . مقاومت در برابر ضربه این انواع 250 برابر بیشتر از شیشه و وزن آنها نصف شیشة هم ضخامت خود است . و از تمام خواص عمومی ورق های لكسان برخوردار می باشد . ضخامت این انواع 1 الی 16 میلیمتر بوده و ابعاد آنها عموماً‌ 2/05*3/05 متر می باشد . پركاربردترین آن انواع شامل موارد زیر است :

1- Exell D

این ورق ها تحت یك فرآیند مكانیكی بسیار قوی بنام " كواكستروژن " تولید شده اند . هر دو طرف ورق های Exell D دارای پوشش ضد UV می باشند . پوشش های ضد UV باعث می شوند از زردشدگی ، كاهش خواص و افت شفافیت به مرور زمان بطور كامل جلوگیری شود . Exell D به علت فشردگی خاص و ساختار مولكولی پلی كربنات می تواند به عنوان كاهش دهندة شدت صوت نیز استفاده شود . ورق توپر پلی کربنات بطور متوسط 30 دسی بل ایزولاسیون صوتی دارد . در ضمن اگر ورق در معرض نور خورشید نباشد می توان از انواع بدون پوشش ضد UV نیز استفاده نمود .

این ورق ها برای كاربرد در مناطقی كه تحت تابش مستقیم آفتاب برای مدت طولانی قرار دارند كاملاً مناسب می باشند . قابل ذكر است كه سابقه مصرف ورق های لكسان در پوشش های بیرون ساختمان ها و صنایع ، بیش از 30 سال می باشد .

ورق های Exell D علاوه بر ابعاد 2/05*3/05متر ، دارای ابعاد 1/25*2/05 متر نیز می باشند و در رنگ های شفاف ، برنز ، شیری ، سبز موجود هستند .

2- ST-5000‌ ( مشجر )

ورق های لكسان ST 5000 از یك رو مشجر شده اند و دارای طرح می باشد . این حالت علاوه بر ایجاد یك نمای دكوری خاص ،‌ محیط داخلی را از دید خارج محفوظ نگاه می دارد و همچنین با پخش مناسب نور خورشید به نورپردازی محیط داخلی نیز كمك می كند .

همچنین طرح خاص این ورق ها باعث می شود نور شدید و خیره كننده خورشید تعدیل شود .

این ورق ها در حقیقت نوع مشجر ورق های Exell D می باشند پس در مقابل اشعه فرابنفش UV كاملاً مقاوم بوده و برای پوششهای بیرونی مناسب اند . ورق های ST 5000 دارای رنگ های شفاف و برنز و سبز هستند .

3- F-2000

در فرمولاسیون تولید ورق های لكسان F-2000 از مواد بازدارندة شعله ( Flame retarder ) استفاده شده است . در نتیجه با حفظ تمام خواص عمومی لكسان ، طبق استانداردهای بسیار متنوعی از قبیل IEC 695-2-1 , ISO 4589 ضد آتش می باشند .

با توجه به خاصیت كاملاً ضد آتش بودن این ورق ها ، كاربرد آنها در مواردیكه ایمنی در برابر شعله مدنظر می باشد ، رو به افزایش است . بدلیل خواص دی الكتریك عالی از این ورق ها می توان در مصارف الكتریكی و الكترونیكی مثل تهیه تابلو برق ها استفاده نمود . در مورد خواص الكتریكی  ورق های F-2000 از استانداردهایی از قبیل IEC 112/3 , UL 7464استفاده شده است .

رنگ این ورق ها می تواند شفاف ، شیری و برنز باشد .

4- مارگارد Margard

مارگارد تمام خواص عمومی لكسان را حفظ نموده و در عین حال از یك خاصیت ویژه بهره می برد : دارای پوشش مقاوم در برابر خش می باشد . این پوشش حاصل جدیدترین پیشرفت های علم پلیمر است . از مارگارد می توان در مناطقی كه در معرض سایش شدید هستند استفاده نمود . انواع ضخامت های این ورق از 5 میلیمتر تا 12 میلیمتر می باشد و فقط دارای نوع شفاف است .

ورق های توپر ( Solid ) لكسان دارای كاربردهای متنوعی هستند از مهمترین آنها عبارتند از :

سقف و دیواره استخرها

پاسیوها و نورگیرها

نورگیرهای طرح دار مانند گنبد و احجام پیچیده

آسانسورهای شفاف ( پانوراما )

درب های ایمنی

ویترین مغازه ها

پنجره های قوس دار

پنجره های ضد طوفان

پنجره های ضد زلزله

جدارهای شفاف كاهش دهندة صوت

پل های عابر پیاده

باجه های تلفن عمومی

گلخانه ها

پارتیشن بندی داخلی

سوله كارخانجات

آشیانه هواپیما

استادیوم های ورزشی

مصارف الكتریكی مانند تابلو برق و ....

مدارس ، بیمارستان ها ، فروشگاهها

پنجره های هواپیما و كشتی بمنظور كاهش وزن و افزایش ایمنی